Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

„Aleja Jałowców”efekt współpracy Nadleśnictwa z Gminą Szczytno

„Aleja Jałowców”efekt współpracy Nadleśnictwa z Gminą Szczytno

Nadleśnictwo Szczytno rozszerzyło swoją ofertę edukacyjną.

Dzięki porozumieniu Nadleśnictwa z Gminą Szczytno w ramach projektu „ EKO GRUPY-Grupy Odnowy wsi Warmii i Mazur dbają o środowisko" powstała nowa alternatywa dla turystów odwiedzających nasze lasy. Od zeszłego roku można odwiedzić ścieżkę edukacyjną nazwaną „Aleją Jałowców". Powstała ona w miejscu gdzie rosną pomnikowe jałowce koło wsi Lipowiec. Krzewy te były znane w całej Europie, gdyż są unikalne ze względu na swoją drzewiastą formę, sędziwy wiek i okazałe gabaryty. Chociaż ich kondycja jest coraz słabsza, nadal zachwycają swoim majestatem.

W celu promocji lokalnych walorów przyrodniczych w sąsiedztwie alei powstała ścieżka. Miejsce to od wielu lat cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców gminy, organizowano tu wycieczki piesze i rowerowe, spotkania edukacyjne, integracyjne, kuligi. Teraz dzięki ustawionym tablicom  informacyjnym można poszerzyć swoją wiedzę nt. walorów przyrodniczych okolicznych lasów, właściwości jałowców i skorzystać z infrastruktury turystycznej: miejsca postoju pojazdów i miejsca ogniskowego.

Serdecznie zapraszamy w imieniu władz Gminy Szczytno i leśników z Nadleśnictwa Szczytno do korzystania z walorów „Alei Jałowców".